A-Z Medica Inozytol

Inozytol może w znaczący sposób poprawić jakość
naszego życia – polepszy samopoczucie,
złagodzi skutki stresu,
zadziała odprężająco.

Opakowanie suplementu diety Inozytolu

Inozytol

Inozytol, nazywany czasami witaminą B8, to substancja znana naukowcom dopiero od niedawna. W świecie medycyny "niedawno"oznacza 100 lat temu - wtedy po raz pierwszy odkryto ten składnik w moczu osób chorych na cukrzycę. Jednak jego znaczenie dla organizmu, rolę w metabolizmie i działanie rozpoznano dopiero w 1941 roku. W przypadku odkryć medycznych to zaledwie chwila...
Chociaż standardowo zalicza się go do witamin grupy B, inozytol witaminą nie jest, ponieważ może być syntezowany przez ludzki organizm. Powstaje przy udziale enzymu fytazy.
W naszym organizmie ta "niby-witamina" występuje w mięśniu sercowym, we krwi, nerkach, mózgu oraz mięśniach. Przyjmuje się, że jej dzienna porcja powinna wynosić 400-800 mg, ale w przypadku stresu powinno się ją zwiększyć. Dlatego jeśli odczuwamy znaczne obniżenie nastroju , a sytuacje stresowe zaczynają nas przerastać, warto wypróbować działanie inozytolu jako suplementu diety.
Inozytol przyjmowany 1-2 razy dziennie po 1 kapsułce po posiłku może w znaczący sposób poprawić jakość naszego życia - polepszy samopoczucie, złagodzi skutki stresu, zadziała odprężająco, ustabilizuje nastrój, poprawi sprawność umysłową i przyniesie ulgę skołatanym nerwom.


PRZECZYTAJ WIĘCEJ:
Jak uniknąć niedoboru? Sojusznik w walce ze złym nastrojem Kiedy brakuje nam „witaminy” B8 Powrót na stronę główną